Argüden Yönetişim Akademisi Vakfı
English

DANIŞMA KURULU

Academy of Corporate Governance, Kurucusu ve Başkanı

Dr. Yaga Ramesh Konda Reddy

Danışma Kurulu Üyesi

Yaga Ramesh Konda Reddy, Academy of Corporate Governance’ın Kurucusu ve Başkanı ve Yaga Consulting Pvt. Ltd.’nın Yönetim Kurulu Başkanıdır. Kariyeri süresince Kurumsal Yönetişim Kuralları ve Maldivler, Bangladeş, Bulgaristan, Romanya, Filipinler, Azerbaycan, Sri Lanka, Zambiya, Malavi ve Yunanistan gibi ülkelerin derecelendirmesinde değerlendirici olarak bulunmuştur. Ayrıca, IFC / Global Corporate Governance Forum, Commonwealth Association for Corporate Governance, International Corporate Governance Network, OECD-Paris, African Development Bank, Asian Development Bank, International Labour Organization gibi kuruluşlarda faaliyet göstermiştir. .

Reddy, IFC- Washington tarafından fonlanan GTB bankasının Yönetim Kurulu Başkanı, Oil and Natural Gas Corporation Yönetim Kurulu Başkanı, College of India’da stratejik yönetim Profesörü ve İdari Başkanlık yapmıştır. Indian Institute of Economics, India Public Policy Centre, South Asia Advisory Board gibi kuruluşların yönetim kurullarında Başkan / Üye olarak bulunmuştur.

College of India, London School of Economics,.Friedrich Ebert Stiftung gibi kurumlarda araştırmacı ve akademisyen olarak görev alan Reddy, Corporate Governance Network, Society for the Advancement of Behavioral Economics, Indian Institute of Economics, International Center gibi kuruluşlara da üyedir.

Uzmanlık Alanları

  • Direktörlerin, CEO’ların, orta seviye yöneticilerin, regülatörlerin ve çalışanların Kurumsal Yönetişim Politikaları ve Uygulamaları hakkında eğitimi
  • Stratejik planlama/ Yönetim;
  • CEO’ların, Direktörlerin ve orta seviye yöneticilerin eğitim programları tasarlanması

Seçilmiş Yayınları

  • Corporate Governance in Banking & Finance, Tata Mc Grawhill, 2001.