• Bültenimize Kaydolun

Yönetişim + Programı

Yönetişim Gençlik Ağı üyesi olup aynı zamanda Ağ içerisinde liderlik üstlenen gençlerin katılabildiği bir "yönetişimde derinleşme programı"dır.

Yönetişim + Programı

Gençlik Ağı'nın üye sayısı, program/proje sayısı ve buna bağlı olarak insan kaynağına ihtiyacı günden güne artıyor. Gençlik Ağı üyelerinin yetkinliklerini geliştirmek, iyi yönetişim liderlerini yetiştirmek ve iç kaynak amacıyla düzenlenen Yönetişim+ Programı, Ağ'ın sürdürülebilirliğini sağlamak konusunda da sorumluluk üstlenen Gençlik Ağı üyeleri tarafından organize ediliyor.

Program Gençlik Ağı tarafından düzenlenen YÖN101 veya Aristo eğitimini tamamlayarak Gençlik Ağı'na katılmış, mevcut faaliyetlere dahil olarak aktif görev almış ve almaya devam eden Gençlik Ağı üyeleri için düzenlenmektedir.

Teorik ve pratik öğrenmenin harmanlandığı eğitim modeli ile eğitimler öncesi mini araştırma/egzersiz süreçleri ile ön bilgi ediniminin sağlanması, eğitim sonrası ödevlendirmeleri ve eğitim süreci ile derin öğrenmenin sağlanması ve modül sonu ödevlendirmesi ile birlikte bilginin pekiştirilmesi sağlanmaktadır.

Program sonunda özelleşmiş bir konu üzerinde yapılacak ve programın geneline hitap eden bitirme projesi tamamlamak zorunludur. Program içeriği neticesinde yapılacak ödevlendirme çalışmaları ve bitirme projesi hem yazılı hem de sözlü şekilde organize edilecektir. Yönetişim+ Programı mezunlarının, ekibin bir üyesi olarak yeni dönemde programın düzenlenmesine katkı sunması ve akran öğrenimine katkı sunması beklenmektedir.