• Bültenimize Kaydolun

Yerel Yönetimlerde Yönetişim Kalitesinin Artırılması Semineri

Good Governance Academy davetiyle gerçekleştirdiğimiz bu çevrimiçi seminerde, yerel yönetim kültürü ve uygulamalarını vatandaş odaklı bir bakış açısıyla haritalandırmak, ölçmek ve geliştirmek için verilerin nasıl kullanılacağına dair bilgiler paylaştık.

Yerel Yönetimlerde Yönetişim Kalitesinin Artırılması Semineri

27 Eylül 2023

Günlük yaşama en yakın kamu kurumları olma rolleri göz önüne alındığında, yerel yönetimlerin günümüzde yaşanan her türlü krizle başa çıkma konusundaki eylemleri daha kritik hale geliyor. Yerel yönetim mekanizmaları yerel, ulusal ve küresel krizlerle mücadele ederken aynı zamanda vatandaşlarının kalkınmasını ve refahını artırmakla da görevlidir. Bu nedenle yerel yönetimlerde yönetişim kalitesinin artırılmasını vatandaşın yaşam kalitesini artırmak açısından çok önemli buluyoruz.

Good Governance Academy davetiyle gerçekleştirdiğimiz bu çevrimiçi seminerde, yerel yönetim kültürü ve uygulamalarını vatandaş odaklı bir bakış açısıyla haritalandırmak, ölçmek ve geliştirmek için verilerin nasıl kullanılacağına dair bilgiler paylaştık. Vatandaş merkezli yerel iyi yönetişim değerlendirmesi için “Büyükşehir Belediye Yönetişim Karnesi” araştırmamızın metodolojisi ve sonuçlarını da paylaştığımız seminerde Akademik Kurul Üyelerimiz Dr. İnan İzci ve Dr. Erkin Erimez konuşmacı olarak yer aldı.

İlgili Kişiler