• Bültenimize Kaydolun

Academy of Corporate Governance
Kurucu Başkan

Dr. Yaga Ramesh Konda Reddy

Danışma Kurulu Üyesi

Dr. Yaga Ramesh Konda Reddy (Ramesh), 1998 yılından itibaren özellikle devlete ait işletmeler ve finans sektörleriyle ilgili çığır açan katkılarıyla Uluslararası Kurumsal Yönetim alanında bir kaynak olmuştur. Profesyonel çalışmaları, GCGF/IFC-Washington, Commonwealth Secretariat, SADC-DFRC, Asya Kalkınma Bankası, Afrika Kalkınma Bankası, ILO, OECD, ICGN-London gibi kuruluşlar için kaynak olarak 45'ten fazla ülkeyi kapsamaktadır.

İmalat, BT ve Finans sektörlerinde önde gelen Kurulların Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve Aide-et-Action International'ın Cenevre/Paris'deki Saymanı olarak da içinde bulunduğu bir dizi STK'nın Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda Commonwealth, GCGF/IFC ve Hükümetlerin Yüksek Düzeyli Komiteleri ve Danışma Organlarının üyesi olmuştur.

Bağımsız danışmanlık kariyerinden önce, Hindistan Yönetici Personel Koleji'nde ONGC Başkan Profesörü ve Stratejik Yönetim ve İnsan Kaynakları Bölümü Başkanı olarak görev yapmıştır. Ayrıca uluslararası yatırım yapmış büyük şirketlerde kurumsal fonksiyonel başkanlık görevlerinde bulunmuştur.

Yazıları, hakemli dergilerdeki Araştırma Makaleleri, Financial Express için düzenli olarak yazdığı köşe yazıları ve Tata-McGraw-Hill tarafından yayımlanan "Bankacılık ve Finansta Kurumsal Yönetim" (2000) adlı kitap da dahil olmak üzere yazılmış ve ortak editörlüğünü yaptığı kitapları içermektedir.

Hindistan ve Birleşik Krallık'ta eğitim alan Dr. Ramesh, Friedrich Ebert Stiftung - Bonn'da Araştırma Görevlisi ve Londra Ekonomi Okulu Uluslararası Çalışmalar Merkezi'nde Misafir Araştırmacı olarak görev yapmıştır.